PENKTOJI DIENA
VIDINĖ AŠIS IR ASMENINĖS RIBOS
Sveiki! Šiandien įrašas apie ląstelinį kvėpavimą, savo asmeninės erdvės, ribų ir kūno ašies pajautimą.

Žmogaus kūne yra milijonas milijardų ląstelių. Jos sudaro skirtingus audinius, organus ir turi savitas funkcijas, bet visos turi "ląstelės sąmonę". Mes šiandien pabandysime šiek tiek prisiliesti prie ląstelinio kvėpavimo - taip kūno terapijoje vadinamas maisto medžiagų ir deguonies patekimo bei "atliekų" pašalininimo iš ląstelės procesas. Vyksta pulsacija, lyg kvėpavimas.
Susitelkimas į ląstelę, gali padėti mums susijungti su gilaus poilsio ir buvimo būsena. Taip įsijungia ir parasimpatinė nervų sistema (atsakinga už atsistatymą, regeneraciją).
Vizualizuosime ląstelės branduolį, organeles ir skystį, kuris yra ląstelėje. Ląstelę gaubia membrana. Tai lyg ribos. Galėsime pajausti, kaip mes jaučiamės ribų atžvilgiu. Kokios šiandien mūsų ribos, kiek erdvės mums reikia. Ar mūsų ribos kietos, lanksčios, pralaidžios ar uždaros.
Judesio dalyje tyrinėsime būdus, kaip mes susitelkiame į save - savo ašį (kūniškai tai jaučiasi kaip stuburas). Bet juk mes visi žinome ir perkeltine prasme posakį "žmogus be stuburo". Tad fizinio stuburo pajautimas, gali padėti ir psichoemociškai labiau pajausti save, "susirinkti save".
Taip pat ieškosime balanso, kaip mes galime leisti vidiniam impulsui kilti ir tekėti iš stuburo per visą kūną, tokiu būdu formuojant mūsų asmeninę erdvę ir ribas.
Pastebėsime kokie judesiai padeda pajausti savo ašį, o kurie padeda pajausti savo išorines ribas.
Taigi, pereikime prie PRAKTIKOS.
ŠIAME VIDEO MATYSITE:
1. Kūno įsisąmoninimo praktiką.
* Žemės, kaip atramos įsisąmoninimas.
* Ląstelinis kvėpavimas.
* Vidinė ašis - stuburas.
2. Užsirašymas ir pareflektavimas individualiai - Kokios asmeninės erdvės man reikia šiandien? Koks mano vidinis poreikis? Kaip galiu jį patenkinti?
3. Susitelkimas į savo ašį - stuburą. Judesys, kūno forma, poza, kuri kyla iš to susitelkimo.
5. Judesys siekiant eiti į erdvę, praplėsti savo ribas, pajausti kiek man reikia erdvės.
6. Judėjimas iš ašies (stuburo) į periferiją. Leidžiant impulsui kilti iš stuburo ir tekėti per kūną, jaučiant savo erdvę, savo ribas.
7. Patyrimo integracijai ir priėmimui į sąmoningą lygį rekomenduojama:
* Leisti rankai laisvai rašyti tai, kas kyla šiuo metu, be cenzūros.
Arba
* Piešti, leidžiant rankai pačiai pasirinkti spalvas, formas.
Po to galima pareflektuoti: kokias kokybes savyje jaučiau per judėjimus ir po? Ką "susitikau" savyje? Ką man tai reiškia? Kuo skyrėsi (jei skyrėsi) mano trečias judėjimas nuo kitų dviejų?
Linkiu jausti save ir savo ribas!